NOVAK SA TITULOM IDE NA VIMBLDON! Đoković bez izgubljenog seta do prvog trofeja u Istbornu, drugog u sezoni!

Novak Đoković novi je šampion turnira u Istbornu pošto je u finalu savladao Gaela Monfisa sa 6:3, 6:4

Novak Đoković je prilikom prvog učešća na turniru u Istbornu uspeo da se domogne tofeja. Ovo je tek drugi trofej srpskom asu ove sezone, nakon što je osvojio Katar open početkom godine i to u tek trećem finalu u godini.

Osvojio je i 250 poena na turniru koji mu je bio zagrevanje za Vimbldon, ali trofej i pobede su ono što daje Đokoviću samopouzdanje pred nezvanično prvenstvo sveta u tenisu.

Novaku je za prvi set bilo potrebno nešto više od pola sata, napravio je brejk i prvom gemu, a potom i set loptu iskoristio na servis Francuza.

U drugom setu je Monfis pružio jači otpor, nije se dao tek tako, imao je čak i  tri brejk prilike. Ali, Đoković je svaki put pronašao rešenje za izlazak iz krize. Gael je bio sve nervozniji, kako je set odmicao, pa je Novak u destom gemu iskoristio prvu brejk i meč loptu za pobedu - 6:3, 6:4.

TOK MEČA:

Drugi set:

KONAČNO! BREJK I MEČ! Đoković koristi meč loptu na servis Monfisa i osvaja Istborn, prvu titulu još od januara - 6:3, 6:4!

Đoković ima prednost od 5:4, a Monfis servisa za opstanak u meču. Ako srpski as napravi brejk, gotovo je.

Ne predaje se Monfis, ne uspeva Đoković da slomi otpor rivala. Još čekamo na brejk u drugom setu, novi egal - 4:4.

Srpski teniser sve sigurniji na svoj servis gem, ovog puta Francuz nije uspeo da pripreti, izdaje ga strpljenje sve češće greši i Novak vodi 4:3.

Novo izjednačenje - 3:3. Monfis je na tri servis gema u ovom setu izgubio samo tri poena.

Opet Monfis dolazi do šanse da Đokoviću oduzme servis gem, ali ne koristi ni treću priliku. Novak vodi 3:2, nema brejka.

Pušta srpski as francuskog tenisera da još jedan gem dobije izuzetno lako - 2:2.

Bio je Novak u opasnoj situaciju, imao je Gael 30:0 na njegov servis, međutim, bez drame je priveo ovaj gem kraju i vodi 2:1.

Monfis dobija lako svoj gem, uz samo jedan izgubljen poen - 1:1.

Stiže Monfis do pre brejk lopte u meču, potom i do druge, ali je Đoković u oba navrata pronašao način da se izvuče iz nezgodne situacije i dobija prvi gem u drugom setu - 1:0.

Prvi set:

BREJK I SET! Novak Đoković na servis Gaela Monfisa koristi prvu set loptu i dobija prvi set sa 6:3 posle 35 minuta igre.

Bio je Monfis na 30:30 na Novakov servis, ali nije uspeo da ga kazni za propuštene tri brejk šanse u prethodnom gemu. Đoković uzima servis gem i vodi  5:3. Francuz servira za opstanak.

ŠTETA! Imao je Novak tri brejk lopte, kod dve se Monfis izvukao asovima, a kod treće je pogodio samu liniju. Francuz je smanjio na 4:3.

Dva puta je Đoković dolazio do izjednačenja, ali nije imao brejk loptu. Sigurni servisi održali su Monfisa u igri - 3:2. Lagano, bez ijednog izgubljenog poena, Novak dolazi do vođstva od 4:2.

Uspeo je Monfis da dobije gem, pomogao mu je Novak sa dva duboka auta - 2:1. Igralo se duže u četvrtom gemu, Francuz je došao do izjednačenja i zapretio Đokoviću, ali sa dva sjajna servisa Srbin je odbio napad i poveo sa 3:1.

Sjajan početak za Đokovića i odmah BREJK! Srpski as je oduzeo servis Monfisu i poveo sa 1:0! Lagano je srpski as potvrdio taj brejk i poveo sa 2:0.

Početak meča malo kasni, zato što se finale u konkurenciji dama između Pliškove i Voznjacki (2:0) malo odužio.